,,Porady na trudne sprawy” - spotkanie z adwokatem - zdjęcie 1

    Zawód adwokata jest przez wszystkich dobrze znany. Większości osób kojarzy się przede wszystkim z rozprawami sądowymi, togami oraz długimi latami nauki. Adwokat może reprezentować nas w sądzie we wszystkich rodzajach spraw jak na przykład sprawach karnych, gospodarczych czy administracyjnych. Ponadto oferuje pomoc prawną w postaci sporządzania opinii i aktów prawnych oraz udzielania porad. Porada prawa może okazać się przydatna szczególnie w sprawach spadkowych.

    Dlatego też słuchacze UTW w Rzgowie w dniu 20 maja br. spotkali się z p. Martą Nawrocką - adwokat, którą powitała i przedstawiła prezes UTW - Anna Sadłowska. Tematem rozmów były: umowy dożywocia, rodzaje testamentów, prawo spadkowe, odwrócona hipoteka i dziedziczenie.

    W drugiej części prelekcji pani mecenas odpowiadała wnikliwie na pytania słuchaczy. Wyczerpująco i w przystępny sposób przedstawiła tematykę spotkania. Zachęcała seniorów do korzystania z darmowych porad prawnych w Urzędzie Gminy czy w kancelarii adwokackiej, w przypadku gdy pewne kwestie spadkowe są nie zrozumiałe, zbyt skomplikowane, budzą wątpliwości czy obawy.
Słuchacze bardzo zadowoleni opuścili mury Gminnej Biblioteki.

Serdecznie dziękujemy p. adwokat Marcie Nawrockiej za miłe, pouczające spotkanie.

 

Galeria fotografii.