mis - zdjęcie

W Dzień Pluszowego Misia 25 listopada br. Kino za Rogiem oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Rzgowie gościli przedszkolaków z grupy 5-6 -latków wraz opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Grabienicach.

Podczas pierwszej części spotkania dzieci w sali kinowej na powitanie przepięknie wyrecytowały przygotowany wcześniej wiersz o misiu. Poznały historię powstania maskotki pluszowego misia przedstawioną w prezentacji multimedialnej. Z powagą złożyły uroczystą przysięgę, że będą przytulać się do swoich misiów, krzywdy im zrobić nie dadzą oraz zawsze o nich pamiętać będą. Następnie dzieciaki odgadywały przygotowane zagadki. Układały puzzle z misiowymi bohaterami znanych bajek. Uczestnicy lekcji wzięli udział także w zabawie ruchowo- naśladowczej. Na zakończenie zadaniem przedszkolaków było przy pomocy zmysłu dotyku odgadnąć ,,Co dziś Misio zjadł’’- zabawa sensoryczna. 

Druga część lekcji bibliotecznej przebiegała w bibliotece, gdzie dzieci obejrzały przygotowaną wystawę książek o misiach i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały czytanego przez Dyrektor Biblioteki - Dorotę Eltman opowiadania ,,Jesienne pożegnanie’’ z książki ,,Misiaczkowe przedszkole’’.

Podsumowaniem spotkania było kolorowanie obrazków z misiem.

 

Galeria fotografii.