loga

,, Urodziny Misia Tulisia ”– spektakl dla najmłodszych.

Urodziny Misia Tulisia - zdjęcie 1

 

 

W dniu 25.11.2022 r. na zaproszenie Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzgowie – Doroty Eltman do sali kinowej zawitaliUrodziny Misia Tulisia - zdjęcie 2 aktorzy z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska" z Krakowa ze spektaklem ,,Urodziny Misia Tulisia’’, w którym uczestniczyły Przedszkolaki z Gminnego Przedszkola „Gromadka Misia Uszatka” w Rzgowie.

Mali widzowie zabrani zostali do świata Kasi, która tak jak oni ma swoje ukochane pluszaki : Żabkę, Królika i Misia Tulisia. Każdy jej przyjaciel pochodzi z innego państwa, dzięki czemu dzieci miały okazję poznać nowe języki oraz kultury. Maluchy obserwowały urodzinowe perypetie, zazdrosne zachowanie Króliczka oraz Jego nikczemne uczynki. Dzieci nie pozostały biernymi widzami, wchodziły w interakcje z aktorami oraz z wielkim zaangażowaniem śledziły kolejne wydarzenia. Przedszkolaki pomogły Kasi uratować urodziny Misia Tulisia oraz nauczyły Króliczka, że przyjaźń ma wielką wartość, a szacunek należy się każdemu- bez względu na jego pochodzenie czy wygląd. Na zakończenie przepięknie zaśpiewały urodzinowe sto lat w języku angielskim.

Nasi milusińscy nagrodzili aktorów gromkimi brawami a ich roześmiane buzie i żywe reakcje są dowodem, że spektakl bardzo im się podobał.

 

Spektakl pt. „Urodziny Misia Tulisia” dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie”
Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce
oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie”.

Galeria fotografii.