Jak powstaje papier? - logo

Skąd się wziął papier… Jak wygląda proces wytwarzania go… Dlaczego, w niektóre kartki zostały zatopione płatki kwiatków… Na te i inne pytania wyczerpujących odpowiedzi dostarczyły uczestnikom papiernicze warsztaty poprowadzone przez firmę Kalander.

XI Narodowe Czytanie – „Ballady i romanse” - zdjęcie 1

W tym roku obchodzimy Rok Romantyzmu Polskiego, z tej to okazji lekturą organizowanego już po raz XI Narodowego Czytania były ,,Ballady i romanse” - Adama Mickiewicza. Przepiękne wydarzenie, którego celem jest promocja czytelnictwa i polskiej literatury odbyło się w dniu 02.09.2022r. w auli Kina za Rogiem w Rzgowie pod specjalnym patronatem Pary Prezydenckiej.

„CO NAM ZOSTAŁO Z TYCH LAT” - zdjęcie 1

W piątek 26 sierpnia br. gościliśmy w naszej książnicy Panią Laurę Łącz - wspaniałą aktorkę teatralną i filmową oraz pisarkę. Artystka ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie oraz jako drugi fakultet wydział filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od czasu ukończenia Akademii Teatralnej była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Pochodzi z rodziny aktorskiej. Rodzice Halina Dunajska i Marian Łącz byli aktorami Teatru Polskiego w Warszawie. Wystąpiła w kilkudziesięciu filmach kinowych, telewizyjnych, serialach, przedstawieniach teatralnych i Teatru Telewizji. Otrzymała Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.