„Pamiętasz była jesień” - zdjęcie 1

 

    Jesień to nie tylko słota i smutne, długie wieczory przed telewizorem. Przekonali się o tym słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy w dniu 5 Listopada br. mieli okazję uczestniczyć w wieczorku poetyckim „Jak nie kochać jesieni” przygotowanym przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rzgowie pod kierunkiem Pani Jolanty Ptak.

    Pani jesień objawiła nam się roztańczona, wśród jesiennych kwiatów i kolorowych liści. Olśniła nas jesienną fryzurą. Z czerwonym parasolem nie straszna jej była jesienna zawierucha. Ukołysała nasze zmysły pięknymi melodiami i wierszami znanych i popularnych polskich autorów. „Nie licząc godzin i lat, odmierzała czas liści kolorami nie używając dat”. Sentymentalna, ale młoda duchem nie wzbraniała się nawet przed rapowaniem. Strofy o jesieni przeplatały „Cztery pory roku” Vivaldiego oraz jesienne piosenki, jak „Bardzo smutna piosenka retro”, „Żółty jesienny liść”.

    Wieczór przebiegał w miłej atmosferze, którą podkreślała aranżacja sali bibliotecznej na kameralną kawiarenkę a seniorzy nagradzali młodzież gromkimi brawami.

 

Galeria fotografii.