„Projekt dofinansowany ze środków Programu Rządowego
na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych
na lata 2014-2020"

Goście z Kawęczyna z wizytą w gminie Rzgów

W dniu 19.10.2017 r. w ramach projektu „Rozsmakowani w kulturze" gościliśmy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie -FILII w SŁAWSKU dwuosobową delegację z gminy Kawęczyn. Naszymi gośćmi były osoby, które mają pozytywny wpływ na rozwój swojej lokalnej społeczności.

Jedną z nich była pani Paulina Woźniak z wykształcenia polonistka, pracownik urzędu gminy Kawęczyn.Pisze oraz redaguje artykuły z cyklu „Wspomnień blask" do lokalnej gazetki „Kawęczyniak". Jest także autorką publikacji „Mała architektura sakralna Gminy Kawęczyn". Drugi nasz gość to pan Sylwester Dzikowski kolekcjoner, zbieracz staroci i eksponatów niekiedy dużej wartości historycznej. Posiada w swoich zbiorach niemałą kolekcję dzwonków, lamp i moździerzy. Interesuje się także lokalną historią jest autorem monografii wsi Stanisława.

Nasi prelegenci w bardzo ciekawy , interaktywny sposób opowiedzieli seniorom o swoich pasjach i zainteresowaniach. Zainspirowali nas swoimi pomysłami, podzielili się wiedzą i doświadczeniem.Szereg pytań i długie konwersacje po spotkaniu świadczyły o tym, że było pouczające i udane.

Na pamiątkę spotkania pani Paulina,na ręce dyrektor D.Eltman przekazała do zbiorów Biblioteki Publicznej trzy publikacje książkowe.

Galeria fotografii